Інформаційна платформа для батьків та тих, хто їх замінює, виховуючи дітей
Вітаємо вас на інформаційній платформі для батьків та тих, хто їх замінює, виховуючи дітей!
Тут ви знайдете інформаційні матеріали, які допоможуть вам краще розуміти себе та свою дитину й бути ефективними в подоланні стресів, реагуючи на ситуації, що їх викликають, конструктивно. Ви дізнаєтеся, як краще впоратися зі стресом, не втрачаючи ресурсів, та як допомогти впоратися зі стресом своїм дітям.
Якісний час з дитиною: що це означає та як батькам цього досягти
У буклеті ви знайдете інформацію про те, що таке якісний час з дитиною, як перевірити якість спільно проведеного часу, про що важливо пам’ятати для якісного проведення спільного з дитиною часу, а також рекомендації для дозвілля з дітьми різного віку.
Позитивне батьківство: про підхід у вихованні та як він впливає на розвиток дитини
Виховання дітей — одне з найскладніших життєвих завдань, кропітка праця, яка вимагає багато зусиль. Батьки виховують дитину, задовольняють її базові потреби, навчають, підтримують, дбають про її безпеку та захищають. Те, як батьки виховують своїх дітей, впливає на їхній розвиток і стійкість у довгостроковій перспективі. Існує кілька підходів до виховання дітей, серед яких вагоме місце займає позитивне батьківство.
Як батькам реагувати на зацікавленість дитини темою смерті
Діти різного віку часто цікавляться темою смерті, запитуючи про це у дорослих або виявляючи цю зацікавленість у грі, поведінці, переживаннях. Така зацікавленість є значущою для кожного періоду життя та дорослішання дитини. Навіть поза зіткненням із темою втрати в повсякденному житті дитини зацікавленість темою смерті є нормою, тому дорослим, які поруч з дитиною, важливо розуміти, що можна вважати нормою, а на що важливо звернути додаткову увагу.
Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків
Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Як поговорити з дітьми про втрату близької людини та допомогти впоратися з горем
Переживання кризи чи важкої життєвої події, в тому числі і війни, може викликати страх, розгубленість, відчай, смуток, безпорадність, невпевненість і шок. Щоб дорослі могли допомогти дитині впоратися з ситуацією та пережити втрату близької людини, яка може трапитися раптово, важливо розібратися з тим, як діти різного віку переживають горе, як поговорити і допомогти впоратися з цим.
Якщо складно заснути: поради для батьків
Уві сні ми проводимо третину життя, він потрібен нам як їжа та вода, отож якісний сон належить до базових потреб людини. Особливо актуальним питання відновлення сил та якісного відпочинку є для батьків, які мають бути у ресурсному стані, адже від них
залежить ресурс їхніх дітей.
Якщо дитина не може заснути: поради для батьків
У мирний час батьки могли стикатися з проблемами, пов’язаними з дитячим сном та вкладанням дітей, але під час війни у країні ця проблема стала ще більш поширеною. Причинами такої ситуації можуть бути психоемоційні перевантаження дітей, зміна місця та
умов проживання, стреси та підвищений рівень тривоги як дітей, так і їхніх батьків.
Якщо не покидає тривога перед невідомістю: як підтримати себе та дитину
Війна привносить у життя багато змін, невизначеності та непередбачених обставин. Типовою реакцію на це є тривога. Вона характерна і для батьків, і для дітей. Якщо ситуація невизначеності
тривала у часі, вона переростає в нав’язливий тривожний стан, що порушує функціонування, здатність до усвідомлення та оцінювання реальності, наслідком якої є зниження якості життя.
Як підготувати дитину до навчального року в умовах війни: поради психолога
В умовах війни у батьків та дітей виникає чимало питань щодо продовження освітнього процесу. Школа для дитини є одним із просторів, у якому вона перебуває переважну частину часу і де здійснюється її розвиток, навчання та спілкування.
Як допомогти дитині адаптуватися до навчання в іншій країні
Переміщення дитини до іншої країни супроводжується не тільки зміною місця проживання, а й зміною школи, де інші правила навчання і де говорять іншою мовою. Ці чинники можуть негативно вплинути на процес адаптації дитини до нових умов, а відтак – на
її психологічний та фізичний добробут.
Як подолати стрес та попередити емоційне вигоряння
У цьому буклеті батьки знайдуть поради щодо управління власними стресами, а також щодо попередження й подолання емоційного вигоряння для того, щоб мати ресурс бути хорошими батьками, ефективно допомагати дитині розв’язувати її життєві завдання та швидко й екологічно долати негаразди.
Як будувати міцні та довірливі стосунки зі своєю дитиною
У цьому буклеті батьки знайдуть поради щодо побудови міцних та довірливих стосунків зі своєю дитиною. Буклет допоможе батькам краще зорієнтуватися у тому, які особливості та потреби має дитина у різні вікові періоди, та як допомогти дитині справлятися з кризами, які трапляються на цьому шляху.
Тренінгова програма "Батьківство без стресу": методичний посібник для спеціалістів
Метою тренінгової програми є поліпшення стосунків між батьками й дітьми шляхом розвитку та підтримання навичок позитивного батьківства; формування навичок розпізнавання стресових реакцій дітей та ознайомлення із способами якнайкращого реагування на них; надання першої психологічної допомоги, а також сприяння розвитку стресостійкості батьків та осіб, які їх замінюють
Онлайн-курс для батьків "Долаємо стреси разом"
Цей курс допоможе вам краще розуміти себе та свою дитину й бути ефективними в подоланні стресів, реагуючи на ситуації, що їх викликають, конструктивно. Протягом вивчення курсу ви дізнаєтеся, як краще впоратися зі стресом, не втрачаючи ресурсів, та як допомогти впоратися зі стресом своїм дітям. Також ми поговоримо про те, як встановлювати правила у вихованні дитини з повагою та любов'ю й говорити зі своїми дітьми мовою любові.
Онлайн-курс для батьків "Як говорити з дитиною про здоров'я та профілактику вірусів без тривоги та страху"
Під час вивчення курсу ви дізнаєтеся про таке:
- як говорити з дітьми різного віку про здоров'я як цінність;
- як говорити про коронавірус та інші вірусні респіраторні захворювання з дітьми різного віку;
- як навчити дитину мислити критично;
- як подолати тривогу та страх разом